Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

flaga Kenii

Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rzymie w 1960 roku Etiopię reprezentowało 10 sportowców w dwóch dyscyplinach sportu - lekkoatletyce i kolarstwie.

Podczas tych Igrzysk maratończyk Abebe Bikila zdobył pierwszy w historii medal dla swego kraju (złoto), pomimo iż biegł boso.

kolarstwo kolarstwo szosowe |

Kouflu Alazar, Guremu Demboba, Amousse Tessema oraz Megra Admassou nie ukończyli wyścigu indywidualnego.

W rywalizacji drużynowej na 100 km Kouflu Alazar, Guremu Demboba, Amousse Tessema oraz Negousse Mengistou zajęli przedostatnie, 28. miejsce[12].

Przypisy |

1. 65. czas eliminacji (wśród 70 biegaczy); Negousse zajął siódme (ostatnie) miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do drugiej rundy eliminacji

2. Wyniki biegu na 100 m mężczyzn

3. 27. czas eliminacji (wśród 54 zawodników); Said zajął piąte (przedostatnie) miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do drugiej rundy eliminacji

4. Wyniki biegu na 400 m mężczyzn

5. 10. czas eliminacji (wśród 51 zawodników); Said zajął szóste (ostatnie) miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do drugiej rundy eliminacji, pomimo iż w dalszej części eliminacji walczyło 27 zawodników (awans uzyskiwało 3 najszybszych z każdego biegu)

6. Wyniki biegu na 800 m mężczyzn

7. 31. czas eliminacji w gronie 46 zawodników - Merawi zajął 8. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do biegu finałowego