Natalla Zwierawa




















































































Natalla Zwierawa


Ilustracja
Natalla Zwierawa

Państwo

 Białoruś
Data i miejsce urodzenia

16 kwietnia 1971
Mińsk
Wzrost
174 cm
Gra
praworęczna
Status profesjonalny
1988
Zakończenie kariery
2002

Gra pojedyncza
Wygrane turnieje
4 WTA, 3 ITF
Najwyżej w rankingu
5 (22 maja 1989)

Australian Open
QF (1995)

Roland Garros
F (1988)

Wimbledon
SF (1998)

US Open
QF (1993)

Gra podwójna
Wygrane turnieje
80 WTA, 3 ITF
Najwyżej w rankingu

1 (7 października 1991)
Australian Open

W (1993, 1994, 1997)
Roland Garros

W (1989, 1992-1995, 1997)
Wimbledon

W (1991-1994, 1997)
US Open

W (1991, 1992, 1995, 1996)




Dorobek medalowy









Reprezentacja  WNP

Igrzyska olimpijskie
brąz Barcelona 1992
tenis ziemny
(gra podwójna)


Natalla Maratauna Zwierawa, Natalja Maratowna Zwieriewa (zdrobniale: Natasza Zwieriewa) biał. Натальля Зьверава, ros. Наталья Зверева (ur. 16 kwietnia 1971 w Mińsku) – białoruska tenisistka, reprezentantka ZSRR i Białorusi w Pucharze Federacji, mistrzyni US Open z 1987 roku w grze pojedynczej dziewcząt, medalistka olimpijska, zwyciężczyni dwudziestu turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej i mieszanej.




Spis treści






  • 1 Kariera


  • 2 Historia występów wielkoszlemowych


    • 2.1 Występy w grze pojedynczej


    • 2.2 Występy w grze podwójnej


    • 2.3 Występy w grze mieszanej




  • 3 Finały turniejów WTA


    • 3.1 Gra pojedyncza 19 (4-15)


    • 3.2 Gra podwójna 129 (80–49)


    • 3.3 Gra mieszana 4 (2-2)




  • 4 Turnieje rangi ITF


    • 4.1 Gra pojedyncza 4 (3-1)


    • 4.2 Gra podwójna 4 (3-1)




  • 5 Występy w igrzyskach olimpijskich


    • 5.1 Gra pojedyncza


    • 5.2 Gra podwójna




  • 6 Finały juniorskich turniejów wielkoszlemowych


    • 6.1 Gra pojedyncza (3)


    • 6.2 Gra podwójna (3)




  • 7 Linki zewnętrzne





Kariera |


Jedna z najbardziej utytułowanych deblistek lat 90., zawodniczka praworęczna dysponująca oburęcznym bekhendem, karierę zawodową rozpoczęła wcześnie – w wieku 15 lat w 1986 osiągnęła pierwszy finał turniejowy (w Little Rock), a status zawodowy przyjęła oficjalnie w marcu 1988. Już w 1987 była klasyfikowana w czołowej dwudziestce na świecie (m.in. dzięki kolejnym finałom turniejowym – ponownie w Little Rock oraz w Chicago, IV rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu, pokonaniu dziesiątej zawodniczki na świecie Niemki Kohde-Kilsch), a w czerwcu 1988 osiągnęła swój największy sukces w karierze singlowej – finał French Open. 17-letnia wówczas reprezentantka ZSRR w drodze do końcowego meczu pokonała m.in. wysoko notowane Navrátilovą i Sukovą, w półfinale po ciężkiej walce nierozstawioną Australijkę Nicole Provis (broniąc piłki meczowej), ale w finale żadnych szans nie dała jej Niemka Steffi Graf, pewnie zmierzająca do zdobycia wszystkich lew Wielkiego Szlema; mecz finałowy zakończył się rzadko spotykanym na tym poziomie rezultatem 6:0, 6:0.


Osiągnięcie finału wielkoszlemowego pozwoliło Zwierawej na awans do czołowej dziesiątki rankingu światowego; w dalszej części sezonu była jeszcze w finale w Eastbourne, Montrealu i Massachusetts, odniosła zwycięstwa m.in. nad Navrátilovą i Evert oraz po raz pierwszy zakwalifikowała się do turnieju Masters (WTA Tour Championships); rok 1988 zakończyła na pozycji nr 7 na świecie, a w maju 1989 awansowała nawet na pozycję nr 5 (najwyższą w karierze). Słabsze wyniki w kolejnych meczach sprawiły jednak, że znacznie obsunęła się w rankingu na koniec roku (poza czołową dwudziestkę); w miejscu swojego sukcesu sprzed roku – kortach Rolanda Garrosa – przegrała już w I rundzie z Włoszką Raffaellą Reggi. Niepowodzenie w grze pojedynczej powetowała sobie w deblu, sięgając w tymże turnieju w parze z Łarysą Sawczenko-Neiland po pierwszy triumf wielkoszlemowy.


W 1990 Zwierawa przełamała serię dziewięciu porażek w finałach turniejowych w grze pojedynczej – sezon rozpoczęła od wygranych turniejowych w Brisbane i Sydney; przystępowała do Australian Open jako jedna z faworytek, ale nie potwierdziła dobrej dyspozycji, już w II rundzie wyeliminowana przez mniej znaną Belgijkę Sandrę Wasserman (wygrała natomiast rywalizację w mikście, z Jimem Pughem). W dalszej części była m.in. w ćwierćfinale Wimbledonu, a wśród pokonanych przez nią rywalek znalazły się Zina Garrison (nr 6 na świecie) i Conchita Martínez (nr 9). Po raz drugi wystąpiła także w turnieju Masters. W październiku 1991 po raz pierwszy znalazła się na szczycie rankingu deblistek, po wygraniu w t.r. Wimbledonu i US Open. Wkrótce stworzyła parę deblową z Gigi Fernández; od tego czasu jej występy w grze pojedynczej zostały przyćmione sukcesami deblowymi, chociaż także w singlu pozostawała w szerokiej czołówce światowej.





Gigi Fernández i Natasza Zwierawa, US Open 2010


Począwszy od French Open 1992 wygrała wspólnie z Fernández sześć z rzędu turniejów wielkoszlemowych (zdobywając w ten sposób „niekalendarzowego” Wielkiego Szlema). Passa zwycięstw wielkoszlemowych, przerwana w półfinale US Open 1993 przez Sánchez Vicario i Sukovą, znalazła swoją kontynuację w 1994, kiedy Zwierawa z Fernandez wygrały kolejne trzy turnieje, by ponownie nie zdobyć tytułu w US Open, tym razem po półfinałowej porażce z Kateriną Maleewą i Robin White. US Open udało się wygrać białorusko-amerykańskiej parze w 1995; wygrały w t.r. także French Open, a w pozostałych turniejach wielkoszlemowych dochodziły do finału. Ponadto w Australian Open 1995 Zwierawa zdobyła tytuł w grze mieszanej, partnerując Amerykaninowi Rickowi Leachowi.


W sezonie 1996 Zwierawa i Fernández wygrały US Open, jednak znaczną część sezonu Białorusinka była zmuszona pauzować z powodu kontuzji. Miało to wpływ na jej wypadnięcie z czołowej pięćdziesiątki rankingu gry pojedynczej. W 1997 zanotowała efektowny powrót na pozycję liderki klasyfikacji deblistek, wygrywając trzy turnieje wielkoszlemowe (Australian Open z Hingis, French Open i Wimbledon z G. Fernández), co dało jej drugi w karierze „niekalendarzowy” Wielki Szlem w deblu (tym razem z dwiema różnymi partnerkami). Z Fernández była także w finale US Open we wrześniu 1997. W kolejnym sezonie, tworząc parę z Lindsay Davenport, wystąpiła we wszystkich czterech finałach wielkoszlemowych, ale żadnego nie wygrała; z Davenport triumfowała natomiast w Masters deblowym. Ostatni wielkoszlemowy finał zaliczyła w 1999 w Australian Open, ponownie z Davenport, i ponownie przegrany. Po raz kolejny kontuzjowana, była wyłączona z gry przez część sezonu 2000 i cały 2001, a po mniej udanym sezonie 2002 (tylko jeden wygrany turniej, w Madrycie, w parze z Navratilovą) zdecydowała się zakończyć karierę sportową. Swoje występy na korcie w grze podwójnej zamknęła liczbą 80 wygranych turniejów, w tym 18 wielkoszlemowych; czyni to ją piątą zawodniczką w historii tenisa pod względem liczby triumfów w Wielkim Szlemie w konkurencji debla kobiet.


Na omówienie zasługują także występy Nataszy Zwierawej w grze pojedynczej w okresie, kiedy bardziej udzielała się jako deblistka. W ciągu całej kariery wygrała cztery turnieje, ale aż piętnastokrotnie przegrywała w finałach; poza wspomnianymi wyżej wygranymi w 1990 wygrała w 1994 turniej w Chicago (pokonując w finale Chandę Rubin) oraz w 1999 w Eastbourne. W Eastbourne wykazała się niezwykłą odpornością psychiczną i fizyczną – już w półfinale w meczu z reprezentantką RPA Amandą Coetzer obroniła trzy piłki meczowe, by wygrać 6:7, 7:6, 10:8 (po prawie trzech i pół godziny walki), a w finale (który ze względu na warunki atmosferyczne toczył się tego samego dnia co półfinał) pokonała Francuzkę Nathalie Tauziat 0:6, 7:5, 6:3; Tauziat wygrała w meczu finałowym pierwsze dziewięć gemów (prowadziła zatem 6:0, 3:0).


W czołowej dziesiątce singla Zwierawa była klasyfikowana ponownie w kwietniu 1994; w 1995 pokonała Sánchez Vicario w drodze do finału w Indian Wells, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo nad aktualną liderką rankingu. Była w co najmniej ćwierćfinałach wszystkich turniejów wielkoszlemowych (w 1995 po raz pierwszy dotarła do ćwierćfinału Australian Open). Miała na koncie zwycięstwa nad wieloma mistrzyniami starszego pokolenia, a z młodszych pokonała m.in. Davenport i Venus Williams. W 1998 niespodziewanie dotarła do półfinału Wimbledonu, eliminując po drodze Steffi Graf (jedyne zwycięstwo nad Graf w karierze, po osiemnastu porażkach z rzędu) i Monicę Seles, a przegrywając po dramatycznym meczu z Nathalie Tauziat (1:6, 7:6, 6:3). Obok Ziny Garrison (Wimbledon 1990) jest jedyną zawodniczką, która w jednym turnieju zdołała pokonać i Graf i Seles.


W ciągu wieloletniej kariery reprezentowała barwy narodowe najpierw ZSRR, potem Wspólnoty Niepodległych Państw, wreszcie Białorusi. Miała swój udział w awansie zespołu radzieckiego do finałów Pucharu Federacji w 1988 i 1990, w latach 1993–2002 regularnie broniła w tych rozgrywkach barw Białorusi. Zarówno jako singlistka, jak i deblistka odniosła 59 zwycięstw i poniosła 21 porażek w Pucharze Federacji. Startowała w czterech igrzyskach olimpijskich (Seul 1988, Barcelona 1992, Atlanta 1996, Sydney 2000); w Barcelonie jako reprezentantka Wspólnoty Niepodległych Państw zdobyła w deblu kobiet medal brązowy, w parze z Leilą Meschi, a w Sydney, już w barwach Białorusi, zajęła 4. miejsce (przegrała w parze z Wolhą Barabanszczykawą mecz o brąz z Belgijkami Els Callens i Dominique Van Roost).


Natasza Zwierawa znana była z wielkiej ekspresji na korcie; pamiętny jest taniec w kałużach na korcie w Melbourne, który zainicjowała ku uciesze publiczności, kiedy organizatorzy Australian Open spóźnili się z zamknięciem dachu w czasie ulewy.


W 2010 roku, wraz z jedną ze swoich partnerek deblowych – Gigi Fernández, została przyjęta do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy.



Historia występów wielkoszlemowych |


Legenda

     W, wygrany turniej


     F, przegrana w finale


     SF, przegrana w półfinale


     QF, przegrana w ćwierćfinale


     xR, przegrana w x rundzie


     A, brak startu


     NH, turniej się nie odbył



Występy w grze pojedynczej |


































































































































Turniej 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 Mistrzostwa

Australian Open
A
A
A
A
2R
4R
2R
3R
1R
QF
1R
3R
3R
3R
2R
A
A
0 / 11

French Open
A
3R
F
1R
4R
2R
QF
4R
4R
1R
3R
4R
2R
2R
4R
A
A
0 / 14

Wimbledon
A
4R
4R
3R
QF
2R
QF
QF
1R
3R
2R
1R
SF
2R
2R
A
1R
0 / 15

US Open
A
3R
1R
4R
2R
4R
3R
QF
A
4R
3R
3R
2R
2R
A
A
A
0 / 12

Ranking na koniec roku
94
19
7
27
12
21
23
19
10
14
57
25
16
27
79
-
-
-


Występy w grze podwójnej |


































































































































Turniej 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 Mistrzostwa

Australian Open
A
A
A
A
QF
QF
SF

W

W
F
QF

W
F
F
2R
A
A
3 / 11

French Open
A
A
3R

W
F
F

W

W

W

W
F

W
F
QF
3R
A
1R
6 / 13

Wimbledon
A
1R
F
F
SF

W

W

W

W
F
SF

W
F
SF
SF
A
2R
5 / 15

US Open
A
1R
2R
QF
SF

W

W
SF
SF

W

W
F
F
3R
A
A
3R
4 / 14

Ranking na koniec roku
111
94
11
6
5

3

2

3

1
4
9

1

1
12
25
-
46
-


Występy w grze mieszanej |












































































































Turniej 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 Mistrzostwa

Australian Open
A
A
A
A

W
QF
QF
SF
1R

W
A
A
QF
A
QF
A
A
2 / 8

French Open
A
A
A
A
A
A
QF
QF
2R
2R
A
A
2R
A
2R
A
A
0 / 6

Wimbledon
A
A
A
A
1R
F
3R
SF
A
3R
A
A
A
A
A
A
1R
0 / 6

US Open
A
A
A
2R
F
1R
A
QF
A
A
1R
A
A
A
A
A
A
0 / 5


Finały turniejów WTA |




































Legenda

Wielki Szlem

Igrzyska olimpijskie

WTA Tour Championships
WTA Doubles Championships
1971

1987

Virginia Slims Circuit
Grand Prix Series
Colgate Series
1988

2008

Kategoria I
Kategoria II
Kategoria III
Kategoria IV
Kategoria V


Gra pojedyncza 19 (4-15) |























































































































































































Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Przeciwniczka Wynik finału
Finalistka
1.
9 listopada 1986

Little Rock
Dywanowa

Stany Zjednoczone Kathy Rinaldi
4:6, 7:6(7), 0:6
Finalistka
2.
8 listopada 1987

Little Rock
Dywanowa

Włochy Sandra Cecchini
6:0, 1:6, 3:6
Finalistka
3.
15 listopada 1987

Chicago
Dywanowa

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
1:6, 2:6
Finalistka
4.
4 czerwca 1988

French Open
Ceglana

Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Steffi Graf
0:6, 0:6
Finalistka
5.
19 czerwca 1988

Eastbourne
Trawiasta

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
2:6, 2:6
Finalistka
6.
21 sierpnia 1988

Montreal
Twarda

Argentyna Gabriela Sabatini
1:6, 2:6
Finalistka
7.
6 listopada 1988

Worcester
Twarda

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
7:6(4), 4:6, 3:6
Finalistka
8.
9 kwietnia 1989

Hilton Head
Ceglana

Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Steffi Graf
1:6, 1:6
Finalistka
9.
15 października 1989

Moskwa
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gretchen Magers
3:6, 4:6
Zwyciężczyni
1.
7 stycznia 1990

Brisbane
Twarda

Australia Rachel McQuillan
6:4, 6:0
Zwyciężczyni
2.
14 stycznia 1990

Sydney
Twarda

Austria Barbara Paulus
4:6, 6:1, 6:3
Finalistka
10.
23 czerwca 1991

Birmingham
Trawiasta

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
4:6, 6:7(6)
Finalistka
11.
17 października 1993

Filderstadt
Dywanowa

Francja Mary Pierce
3:6, 3:6
Zwyciężczyni
3.
13 lutego 1994

Chicago
Dywanowa

Stany Zjednoczone Chanda Rubin
6:3, 7:5
Finalistka
12.
20 marca 1994

Miami
Twarda

Niemcy Steffi Graf
6:4, 1:6, 2:6
Finalistka
13.
3 kwietnia 1994

Hilton Head
Ceglana

Hiszpania Conchita Martínez
4:6, 0:6
Finalistka
14.
9 października 1994

Zurych
Dywanowa

Bułgaria Magdalena Maleewa
5:7, 6:3, 4:6
Finalistka
15.
5 marca 1995

Indian Wells
Twarda

Stany Zjednoczone Mary Joe Fernández
4:6, 3:6
Zwyciężczyni
4.
19 czerwca 1999

Eastbourne
Trawiasta

Francja Nathalie Tauziat
0:6, 7:5, 6:3


Gra podwójna 129 (80–49) |























































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Partnerka Przeciwniczki Wynik finału
Zwyciężczyni
1.
12 czerwca 1988

Birmingham
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leila Meschi
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Swietłana Parchomienko
6:4, 6:1
Finalistka
1.
4 lipca 1988

Wimbledon
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Steffi Graf
Argentyna Gabriela Sabatini
3:6, 6:1, 10:12
Zwyciężczyni
2.
12 czerwca 1988

Indianapolis
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Katrina Adams
Stany Zjednoczone Zina Garrison
6:2, 6:1
Finalistka
2.
13 listopada 1988

Chicago
Dywanowa

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Lori McNeil
Stany Zjednoczone Betsy Nagelsen
6:4, 3:6, 6:4
Finalistka
3.
20 listopada 1988

Virginia Slims Championships
Dywanowa

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Stany Zjednoczone Pam Shriver
3:6, 4:6
Finalistka
4.
19 lutego 1989

Waszyngton
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Betsy Nagelsen
Stany Zjednoczone Pam Shriver
2:6, 3:6
Finalistka
5.
26 lutego 1989

Oakland
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Patty Fendick
Kanada Jill Hetherington
5:7, 6:3, 2:6
Zwyciężczyni
3.
16 kwietnia 1989

Amelia Island
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Stany Zjednoczone Pam Shriver
7:6(4), 2:6, 6:1
Finalistka
6.
28 maja 1989

Genewa
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Katrina Adams
Stany Zjednoczone Lori McNeil
6:2, 3:6, 4:6
Zwyciężczyni
4.
11 czerwca 1989

French Open
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Steffi Graf
Argentyna Gabriela Sabatini
6:4, 6:4
Zwyciężczyni
5.
18 czerwca 1989

Birmingham
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Meredith McGrath
Stany Zjednoczone Pam Shriver
7:5, 5:7, 6:0
Finalistka
7.
8 lipca 1989

Wimbledon
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Czechosłowacja Jana Novotná
Czechosłowacja Helena Suková
1:6, 2:6
Zwyciężczyni
6.
8 lipca 1989

Moskwa
Dywanowa

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Francja Nathalie Herreman
Francja Catherine Suire
6:3, 6:4
Zwyciężczyni
7.
12 listopada 1989

Chicago
Dywanowa

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Czechosłowacja Jana Novotná
Czechosłowacja Helena Suková
6:3, 2:6, 6:3
Finalistka
8.
20 listopada 1989

Virginia Slims Championships
Dywanowa

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Stany Zjednoczone Pam Shriver
3:6, 2:6
Finalistka
9.
14 stycznia 1990

Sydney
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko-Neiland

Czechosłowacja Jana Novotná
Czechosłowacja Helena Suková
3:6, 5:7
Finalistka
10.
8 kwietnia 1990

Hilton Head
Ceglana

Argentyna Mercedes Paz

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
2:6, 1:6
Finalistka
11.
2 czerwca 1990

French Open
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko-Neiland

Czechosłowacja Jana Novotná
Czechosłowacja Helena Suková
4:6, 5:7
Zwyciężczyni
8.
17 czerwca 1990

Birmingham
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko-Neiland

Południowa Afryka Lise Gregory
Stany Zjednoczone Gretchen Magers
3:6, 6:3, 6:3
Zwyciężczyni
9.
24 czerwca 1990

Eastbourne
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko-Neiland

Stany Zjednoczone Patty Fendick
Stany Zjednoczone Zina Garrison-Jackson
7:6(5), 4:6, 7:5
Zwyciężczyni
10.
16 września 1990

Orlando, WTA Doubles
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko-Neiland

Holandia Manon Bollegraf
Stany Zjednoczone Meredith McGrath
6:4, 6:1
Finalistka
12.
28 października 1990

Brighton
Dywanowa

Wielka Brytania Jo Durie

Czechosłowacja Helena Suková
Francja Nathalie Tauziat
1:6, 4:6
Zwyciężczyni
11.
17 marca 1991

Boca Raton
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland

Stany Zjednoczone Meredith McGrath
Stany Zjednoczone Anne Smith
6:4, 7:6(3)
Finalistka
13.
31 marca 1991

Tarpon Springs, WTA Doubles
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland

Stany Zjednoczone Gigi Fernández
Czechosłowacja Helena Suková
4:6, 6:4, 6:7(3)
Zwyciężczyni
12.
7 kwietnia 1991

Hilton Head
Ceglana

Niemcy Claudia Kohde-Kilsch

Stany Zjednoczone Mary-Lou Daniels
Południowa Afryka Lise Gregory
6:4, 6:0
Finalistka
14.
14 kwietnia 1991

Amelia Island
Ceglana

Argentyna Mercedes Paz

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
Czechosłowacja Helena Suková
6:4, 2:6, 2:6
Zwyciężczyni
13.
19 maja 1991

Berlin
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland

Australia Nicole Bradtke
Południowa Afryka Elna Reinach
6:3, 6:3
Finalistka
15.
8 czerwca 1991

French Open
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland

Stany Zjednoczone Gigi Fernández
Czechosłowacja Jana Novotná
4:6, 0:6
Zwyciężczyni
14.
23 czerwca 1991

Eastbourne
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland

Stany Zjednoczone Gigi Fernández
Czechosłowacja Jana Novotná
2:6, 6:4, 6:4
Zwyciężczyni
15.
6 lipca 1991

Wimbledon
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland

Stany Zjednoczone Gigi Fernández
Czechosłowacja Jana Novotná
6:4, 3:6, 6:4
Zwyciężczyni
16.
11 sierpnia 1991

Toronto
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland

Niemcy Claudia Kohde-Kilsch
Czechosłowacja Helena Suková
1:6, 7:5, 6:2
Zwyciężczyni
17.
18 sierpnia 1991

Los Angeles
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland

Stany Zjednoczone Gretchen Magers
Stany Zjednoczone Robin White
6:1, 2:6, 6:2
Finalistka
16.
25 sierpnia 1991

Waszyngton
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland
Czechosłowacja Jana Novotná
7:5, 1:6, 6:7(10)
Zwyciężczyni
18.
14 września 1991

US Open
Twarda

Stany Zjednoczone Pam Shriver

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland
Czechosłowacja Jana Novotná
6:4, 4:6, 7:6(5)
Finalistka
17.
20 października 1991

Filderstadt
Dywanowa

Stany Zjednoczone Pam Shriver

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Czechosłowacja Jana Novotná
2:6, 7:5, 4:6
Zwyciężczyni
19.
27 października 1991

Brighton
Dywanowa

Stany Zjednoczone Pam Shriver

Stany Zjednoczone Zina Garrison-Jackson
Stany Zjednoczone Lori McNeil
6:1, 6:2
Zwyciężczyni
20.
8 marca 1992

Boca Raton
Twarda

Łotwa Łarysa Neiland

Stany Zjednoczone Linda Harvey-Wild
Hiszpania Conchita Martínez
6:2, 6:2
Finalistka
18.
29 marca 1992

Wesley Chapel, WTA Doubles
Ceglana

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario

Łotwa Łarysa Neiland
Czechosłowacja Jana Novotná
4:6, 2:6
Zwyciężczyni
21.
5 kwietnia 1992

Hilton Head
Twarda

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario

Czechosłowacja Jana Novotná
Łotwa Łarysa Neiland
6:4, 6:2
Zwyciężczyni
22.
12 kwietnia 1992

Amelia Island
Ceglana

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario

Czechosłowacja Jana Novotná
Stany Zjednoczone Zina Garrison-Jackson
6:1, 6:0
Finalistka
19.
17 maja 1992

Berlin
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Czechosłowacja Jana Novotná
6:7(5), 6:4, 5:7
Zwyciężczyni
23.
7 czerwca 1992

French Open
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Hiszpania Conchita Martínez
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6:3, 6:2
Zwyciężczyni
24.
4 lipca 1992

Wimbledon
Trawiasta

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Czechosłowacja Jana Novotná
6:4, 6:1
Finalistka
20.
23 sierpnia 1992

Montreal
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Lori McNeil
Australia Rennae Stubbs
6:3, 5:7, 5:7
Zwyciężczyni
25.
12 września 1992

US Open
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Neiland
Czechosłowacja Jana Novotná
7:6(4), 6:1
Zwyciężczyni
26.
11 października 1992

Zurych
Dywanowa

Czechosłowacja Helena Suková

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Stany Zjednoczone Pam Shriver
7:6(5), 6:4
Finalistka
21.
18 października 1992

Filderstadt
Dywanowa

Stany Zjednoczone Pam Shriver

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
Czechosłowacja Helena Suková
4:6, 5:7
Zwyciężczyni
27.
8 listopada 1992

Oakland
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Południowa Afryka Rosalyn Fairbank-Nideffer
Stany Zjednoczone Gretchen Magers
3:6, 6:2, 6:4
Zwyciężczyni
28.
15 listopada 1992

Filadelfia
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Hiszpania Conchita Martínez
Francja Mary Pierce
6:1, 6:3
Zwyciężczyni
29.
31 stycznia 1993

Australian Open
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Pam Shriver
Australia Elizabeth Smylie
6:4, 6:3
Zwyciężczyni
30.
7 marca 1993

Delray Beach
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Czechy Jana Novotná
6:2, 6:2
Zwyciężczyni
31.
28 marca 1993

Wesley Chapel, WTA Doubles
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
7:5, 6:3
Zwyciężczyni
32.
4 kwietnia 1993

Hilton Head
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Katrina Adams
Holandia Manon Bollegraf
6:3, 6:1
Zwyciężczyni
33.
16 maja 1993

Berlin
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Debbie Graham
Holandia Brenda Schultz
6:1, 6:3
Zwyciężczyni
34.
5 czerwca 1993

French Open
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Czechy Jana Novotná
6:3, 7:5
Zwyciężczyni
35.
20 czerwca 1993

Eastbourne
Trawiasta

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Czechy Jana Novotná
2:6, 7:5, 6:1
Zwyciężczyni
36.
5 lipca 1993

Wimbledon
Trawiasta

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Czechy Jana Novotná
6:4, 6:7(9),6: 4
Finalistka
22.
15 sierpnia 1993

Manhattan Beach
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
Czechy Helena Suková
6:7(4), 3:6
Zwyciężczyni
37.
3 października 1993

Lipsk
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Czechy Jana Novotná
6:3, 6:2
Finalistka
23.
10 października 1993

Zurych
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Zina Garrison-Jackson
Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
3:6, 7:5, 3:6
Zwyciężczyni
38.
17 października 1993

Filderstadt
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Patty Fendick
Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
7:6(6), 6:4
Zwyciężczyni
39.
22 listopada 1993

Virginia Slims Championships
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Czechy Jana Novotná
6:3, 7:5
Zwyciężczyni
40.
30 stycznia 1994

Australian Open
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Patty Fendick
Stany Zjednoczone Meredith McGrath
6:3, 4:6, 6:4
Zwyciężczyni
41.
13 lutego 1994

Chicago
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Holandia Manon Bollegraf
Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
6:3, 3:6, 6:4
Zwyciężczyni
42.
20 marca 1994

Miami
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Patty Fendick
Stany Zjednoczone Meredith McGrath
6:3, 6:1
Finalistka
24.
27 marca 1994

Wesley Chapel, WTA Doubles
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
2:6, 5:7
Finalistka
25.
3 kwietnia 1994

Hilton Head
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Lori McNeil
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
4:6, 1:4 krecz
Zwyciężczyni
43.
8 maja 1994

Rzym
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Argentyna Gabriela Sabatini
Holandia Brenda Schultz
6:1, 6:3
Zwyciężczyni
44.
15 maja 1994

Berlin
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6:3, 7:6(2)
Zwyciężczyni
45.
5 czerwca 1994

French Open
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6:2, 6:2
Zwyciężczyni
46.
19 czerwca 1994

Eastbourne
Trawiasta

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Argentyna Inés Gorrochategui
Czechy Helena Suková
6:7(4), 6:4, 6:3
Zwyciężczyni
47.
3 lipca 1994

Wimbledon
Trawiasta

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6:4, 6:1
Zwyciężczyni
48.
16 października 1994

Filderstadt
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Holandia Manon Bollegraf
Łotwa Łarysa Neiland
7:6(5), 6:4
Zwyciężczyni
49.
13 listopada 1994

Filadelfia
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Argentyna Gabriela Sabatini
Holandia Brenda Schultz
4:6, 6:4, 6:2
Zwyciężczyni
50.
20 listopada 1994

Virginia Slims Championships
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6:3, 6:7(4), 6:3
Finalistka
26.
29 stycznia 1995

Australian Open
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
3:6, 7:6(3), 4:6
Zwyciężczyni
51.
5 lutego 1995

Tokio
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Australia Rennae Stubbs
6:0, 6:3
Finalistka
27.
26 marca 1995

Miami
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
5:7, 6:2, 3:6
Finalistka
28.
2 kwietnia 1995

Hilton Head
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Nicole Arendt
Holandia Manon Bollegraf
6:0, 3:6, 4:6
Zwyciężczyni
52.
14 maja 1995

Rzym
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Hiszpania Conchita Martínez
Argentyna Patricia Tarabini
3:6, 7:6(3), 6:4
Zwyciężczyni
53.
11 czerwca 1995

French Open
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6:7(6), 6:4, 7:5
Finalistka
29.
25 czerwca 1995

Eastbourne
Trawiasta

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6:0, 3:6, 4:6
Finalistka
30.
9 lipca 1995

Wimbledon
Trawiasta

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
7:5, 5:7, 4:6
Zwyciężczyni
54.
6 sierpnia 1995

San Diego
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Francja Alexia Dechaume-Balleret
Francja Sandrine Testud
6:2, 6:1
Zwyciężczyni
55.
13 sierpnia 1995

Manhattan Beach
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Łotwa Łarysa Neiland
Argentyna Gabriela Sabatini
7:5, 6:7(2), 7:5
Zwyciężczyni
56.
10 września 1995

US Open
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Holandia Brenda Schultz-McCarthy
Australia Rennae Stubbs
7:5, 6:3
Zwyciężczyni
57.
16 października 1995

Filderstadt
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Meredith McGrath
Łotwa Łarysa Neiland
5:7, 6:1, 6:4
Finalistka
31.
19 listopada 1995

WTA Tour Championships
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
2:6, 1:6
Zwyciężczyni
58.
5 lutego 1996

Tokio
Dywanowa

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Południowa Afryka Mariaan de Swardt
Rumunia Irina Spîrlea
7:6(7), 6:3
Finalistka
32.
26 maja 1996

Edynburg, WTA Doubles
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Nicole Arendt
Holandia Manon Bollegraf
3:6, 6:2, 6:7(6)
Finalistka
33.
7 czerwca 1996

French Open
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Stany Zjednoczone Mary Joe Fernández
2:6, 1:6
Zwyciężczyni
59.
18 sierpnia 1996

Los Angeles
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Stany Zjednoczone Amy Frazier
Stany Zjednoczone Kimberly Po
6:1, 6:4
Zwyciężczyni
60.
8 września 1996

US Open
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
1:6, 6:1, 6:4
Finalistka
34.
20 października 1996

Zurich
Twarda

Stany Zjednoczone Nicole Arendt

Szwajcaria Martina Hingis
Czechy Helena Suková
5:7, 4:6
Finalistka
35.
12 stycznia 1997

Sydney
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Stany Zjednoczone Gigi Fernández
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
3:6, 1:6
Zwyciężczyni
61.
25 stycznia 1997

Australian Open
Twarda

Szwajcaria Martina Hingis

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6: 2, 6:2
Zwyciężczyni
62.
2 lutego 1997

Tokio
Dywanowa

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Stany Zjednoczone Gigi Fernández
Szwajcaria Martina Hingis
6:4, 6:3
Zwyciężczyni
63.
15 marca 1997

Indian Wells
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Francja Nathalie Tauziat
6:3, 6:2
Zwyciężczyni
64.
29 marca 1997

Key Biscayne
Twarda

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario

Belgia Sabine Appelmans
Holandia Miriam Oremans
6:2, 6:3
Finalistka
36.
18 maja 1997

Berlin
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Czechy Jana Novotná
2:6, 6:3, 2:6
Zwyciężczyni
65.
25 maja 1997

Strasburg
Ceglana

Czechy Helena Suková

Rosja Jelena Lichowcewa
Japonia Ai Sugiyama
6:1, 6:1
Zwyciężczyni
66.
8 czerwca 1997

French Open
Ceglana

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Mary Joe Fernández
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6:2, 6:3
Zwyciężczyni
67.
6 lipca 1997

Wimbledon
Trawiasta

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Nicole Arendt
Holandia Manon Bollegraf
7:6(4), 6:4
Finalistka
37.
13 września 1997

US Open
Twarda

Stany Zjednoczone Gigi Fernández

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Czechy Jana Novotná
3:6, 4:6
Zwyciężczyni
68.
2 listopada 1997

Moskwa
Dywanowa

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario

Indonezja Yayuk Basuki
Holandia Caroline Vis
5:3 krecz
Finalistka
38.
1 lutego 1998

Australian Open
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Szwajcaria Martina Hingis
Chorwacja Mirjana Lučić
4:6, 6:2, 3:6
Finalistka
39.
8 lutego 1998

Tokio
Dywanowa (hala)

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Szwajcaria Martina Hingis
Chorwacja Mirjana Lučić
5:7, 4:6
Zwyciężczyni
69.
15 marca 1998

Indian Wells
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Francja Alexandra Fusai
Francja Nathalie Tauziat
6:4, 2:6, 6:4
Finalistka
40.
28 marca 1998

Key Biscayne
Twarda

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario

Szwajcaria Martina Hingis
Czechy Jana Novotná
2:6, 6:3, 3:6
Zwyciężczyni
70.
17 maja 1998

Berlin
Ceglana

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Francja Alexandra Fusai
Francja Nathalie Tauziat
6:3, 6:0
Finalistka
41.
7 czerwca 1998

French Open
Ceglana

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Szwajcaria Martina Hingis
Czechy Jana Novotná
1:6, 6:7(4)
Finalistka
42.
20 czerwca 1998

Eastbourne
Trawiasta

Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario

Południowa Afryka Mariaan de Swardt
Czechy Jana Novotná
1:6, 3:6
Finalistka
43.
5 lipca 1998

Wimbledon
Trawiasta

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Szwajcaria Martina Hingis
Czechy Jana Novotná
3:6, 6:3, 6:8
Zwyciężczyni
71.
2 sierpnia 1998

Stanford
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Łotwa Łarysa Neiland
Ukraina Ołena Tatarkowa
6:4, 6:4
Zwyciężczyni
72.
9 sierpnia 1998

San Diego
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Francja Alexandra Fusai
Francja Nathalie Tauziat
6:2, 6:1
Zwyciężczyni
73.
16 sierpnia 1998

Los Angeles
Twarda

Szwajcaria Martina Hingis

Tajlandia Tamarine Tanasugarn
Ukraina Ołena Tatarkowa
6:4, 6:2
Finalistka
44.
13 września 1998

US Open
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Szwajcaria Martina Hingis
Czechy Jana Novotná
3:6, 3:6
Zwyciężczyni
74.
11 października 1998

Filderstadt
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Rosja Anna Kurnikowa
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6:4, 6:2
Zwyciężczyni
75.
25 października 1998

Moskwa
Dywanowa

Francja Mary Pierce

Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Australia Rennae Stubbs
6:3, 6:4
Finalistka
45.
15 listopada 1998

Filadelfia
Dywanowa

Stany Zjednoczone Monica Seles

Rosja Jelena Lichowcewa
Japonia Ai Sugiyama
5:7, 6:4, 2:6
Zwyciężczyni
76.
22 listopada 1998

Chase Championships
Dywanowa

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Francja Alexandra Fusai
Francja Nathalie Tauziat
6:7(6), 7:5, 6:3
Finalistka
46.
31 stycznia 1999

Australian Open
Twarda

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Szwajcaria Martina Hingis
Rosja Anna Kurnikowa
5:7, 3:6
Zwyciężczyni
77.
7 lutego 1999

Tokio
Dywanowa

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport

Szwajcaria Martina Hingis
Czechy Jana Novotná
6:2, 6:3
Finalistka
47.
20 czerwca 1999

Eastbourne
Trawiasta

Czechy Jana Novotná

Szwajcaria Martina Hingis
Rosja Anna Kurnikowa
4:6, krecz
Finalistka
48.
17 października 1999

Zurich
Dywanowa

Francja Nathalie Tauziat

Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Australia Rennae Stubbs
2:6, 2:6
Zwyciężczyni
78.
20 lutego 2000

Hanower
Twarda

Szwecja Åsa Carlsson

Włochy Silvia Farina Elia
Słowacja Karina Habšudová
6:3, 6:4
Finalistka
49.
19 marca 2000

Indian Wells
Twarda

Rosja Anna Kurnikowa

Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Stany Zjednoczone Corina Morariu
6:2, 6:3
Zwyciężczyni
79.
7 maja 2000

Hamburg
Ceglana

Rosja Anna Kurnikowa

Stany Zjednoczone Nicole Arendt
Holandia Manon Bollegraf
6:7(5), 6:2, 6:4
Zwyciężczyni
80.
25 maja 2002

Madryt
Ceglana

Stany Zjednoczone Martina Navrátilová

Paragwaj Rossana de los Ríos
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6:2, 6:3


Gra mieszana 4 (2-2) |





















































Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Partner Przeciwnicy Wynik finału
Zwyciężczyni
1.
28 stycznia 1990

Australian Open
Twarda

Stany Zjednoczone Jim Pugh

Stany Zjednoczone Zina Garrison
Stany Zjednoczone Rick Leach
4:6, 6:2, 6:3
Finalistka
1.
9 września 1990

US Open
Twarda

Stany Zjednoczone Jim Pugh

Australia Elizabeth Smylie
Australia Todd Woodbridge
4:6, 2:6
Finalistka
2.
7 lipca 1991

Wimbledon
Trawiasta

Stany Zjednoczone Jim Pugh

Australia Elizabeth Smylie
Australia John Fitzgerald
4:6, 2:6
Zwyciężczyni
2.
29 stycznia 1995

Australian Open
Twarda

Stany Zjednoczone Rick Leach

Stany Zjednoczone Gigi Fernández
Czechy Cyril Suk
7:6(4), 6:7(3), 6:4


Turnieje rangi ITF |









turnieje z pulą nagród 100 000 $
turnieje z pulą nagród 75 000 $
turnieje z pulą nagród 50 000 $
turnieje z pulą nagród 25 000 $
turnieje z pulą nagród 15 000 $
turnieje z pulą nagród 10 000 $


Gra pojedyncza 4 (3-1) |

















































Rezultat

Data

Turniej

($)

Naw.

Przeciwniczka

Wynik
Finalistka
04/05/1986

Wielka Brytania Sutton

10 000
Trawiasta

Szwecja Cecilia Dahlman
2:6, 6:3, 0:6
Zwyciężczyni
11/05/1986

Wielka Brytania Bournemouth

10 000
Trawiasta

Japonia Kumiko Okamoto
6:2, 4:6, 7:5
Zwyciężczyni
05/10/1986

Stany Zjednoczone Bethesda

25 000
Twarda

Stany Zjednoczone Stacey Martin
6:3, 6:3
Zwyciężczyni
03/05/1987

Włochy Tarent

25 000
Ceglana

Czechosłowacja Regina Kordová
7:6, 4:6, 6:3


Gra podwójna 4 (3-1) |






















































Rezultat

Data

Turniej

($)

Naw.

Partnerka

Przeciwniczki

Wynik
Finalistka
19/01/1986

Stany Zjednoczone El Paso

10 000
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktoria Milvidskaya

Stany Zjednoczone Cammy Macgregor
Stany Zjednoczone Cynthia Macgregor
4:6, 6:3, 6:4
Zwyciężczyni
11/05/1986

Wielka Brytania Bournemouth

10 000
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalija Egorowa

Czechosłowacja Regina Kordová
Czechosłowacja Petra Tesarová
6:1, 6:2
Zwyciężczyni
05/10/1986

Stany Zjednoczone Bethesda

25 000
Twarda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leila Meschi

Stany Zjednoczone Jane Forman
Stany Zjednoczone Jennifer Goodling
6:3, 6:1
Zwyciężczyni
03/05/1987

Włochy Tarent

25 000
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leila Meschi

Holandia Simone Schilder
Wielka Brytania Clare Wood
6:3, 6:2


Występy w igrzyskach olimpijskich |



Gra pojedyncza |







































































Runda
Przeciwniczka
Wynik


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Seulu 1988, reprezentując państwo  ZSRR [6]
I runda
wolny los

II runda

 Australia: Anne Minter
6:4, 3:6, 6:1
III runda

 Dania: Tine Scheuer-Larsen
6:1, 6:2
ćwierćfinał

 Argentyna: Gabriela Sabatini [3]
4:6, 3:6


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie 1992, reprezentując państwo  WNP
I runda

 Czechosłowacja: Jana Novotná [9]
6:1, 6:0
II runda

 Wielka Brytania: Samantha Smith
6:1, 6:2
III runda

 Stany Zjednoczone: Mary Joe Fernández [4]
6:7(9), 1:6


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Atlancie 1996, reprezentując państwo  Białoruś
I runda

 Belgia: Sabine Appelmans
7:5, 6:3
II runda

 Południowa Afryka: Amanda Coetzer [14]
6:1, 4:6, 6:2
III runda

 Hiszpania: Conchita Martínez [2]
2:6, 5:7


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Sydney 2000, reprezentując państwo  Białoruś
I runda

 Argentyna: María Emilia Salerni [WC]
3:6, 6:4, 2:6


Gra podwójna |






















































































Runda
Partnerka
Przeciwniczki
Wynik


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Seulu, 1988, reprezentując państwo  ZSRR
I runda

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Łarysa Sawczenko [4]

 Meksyk: Xóchitl Escobedo, Claudia Hernández
6:2, 6:1
ćwierćfinał

 Australia: Elizabeth Smylie, Wendy Turnbull
3:6, 2:6


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie 1992, reprezentując państwo  WNP
I runda

Wspólnota Niepodległych Państw Leila Meschi [4]

 Bułgaria: Katerina Maleewa, Magdalena Maleewa
walkower
II runda

 Austria: Petra Schwarz, Judith Wiesner
6:1, 6:1
ćwierćfinał

 Argentyna: Mercedes Paz, Patricia Tarabini [7]
6:2, 6:3
półfinał

 Stany Zjednoczone: Gigi Fernández, Mary Joe Fernández [2]
4:6, 5:7


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Atlancie 1996, reprezentując państwo  Białoruś
I runda

Białoruś Wolha Barabanszczykawa

 Brazylia: Miriam d’Agostini, Vanessa Menga
6:2, 6:3
II runda

 Kanada: Jill Hetherington, Patricia Hy-Boulais
6:2, 4:6, 1:6


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Sydney 2000, reprezentując państwo  Białoruś
I runda

Białoruś Wolha Barabanszczykawa

 Austria: Barbara Schett, Patricia Wartusch
6:2, 6:2
II runda

 Hiszpania: Conchita Martínez, Arantxa Sánchez Vicario [2]
6:4, 7:5
ćwierćfinał

 Węgry: Petra Mandula, Katalin Marosi
6:3, 7:5
półfinał

 Holandia: Kristie Boogert, Miriam Oremans
3:6, 2:6
o brązowy medal

 Belgia: Els Callens, Dominique Van Roost [5]
6:4, 4:6, 1:6


Finały juniorskich turniejów wielkoszlemowych |



Gra pojedyncza (3) |




































Końcowy wynik

Rok

Turniej

Nawierzchnia

Przeciwniczka

Wynik finału
Zwyciężczyni
1986

Wielka Brytania Wimbledon
Trawiasta

Chińska Republika Ludowa Leila Meschi
2:6, 6:2, 9:7
Zwyciężczyni
1987

Wielka Brytania Wimbledon
Trawiasta

Francja Julie Halard
6:4, 6:4
Zwyciężczyni
1987

Stany Zjednoczone US Open
Twarda

Stany Zjednoczone Sandra Birch
6:0, 6:3


Gra podwójna (3) |








































Końcowy wynik

Rok

Turniej

Nawierzchnia

Partnerka

Przeciwniczki

Wynik finału
Finalistka
1986

Wielka Brytania Wimbledon
Trawiasta

Chińska Republika Ludowa Leila Meschi

Australia Michelle Jaggard
Australia Lisa O’Neill
6:7(3), 7:6(4), 4:6
Zwyciężczyni
1987

Francja French Open
Ceglana

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalija Medwediewa

Australia Michelle Jaggard
Australia Nicole Provis
6:3, 6:3
Zwyciężczyni
1987

Wielka Brytania Wimbledon
Trawiasta

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalija Medwediewa

Korea Południowa Kim Il-soon
Hongkong Paulette Moreno
6:2, 5:7, 6:0


Linki zewnętrzne |




  • Natalla Zwierawa sylwetka na stronie WTA Tour (ang.)


  • Natalla Zwierawa sylwetka na stronie Pucharu Federacji (ang.)







這個網誌中的熱門文章

12.7 cm/40 Type 89 naval gun

Shark

University of Vienna